Blog

Czy trzeba mieć pozwolenie na krótkofalówki?
Krótkofalówka, nazywana inaczej przenośnym radiotelefonem, w wielu sytuacjach może zastąpić tradycyjny telefon komórkowy. Wykorzystując fale radiowe, umożliwia ona bezproblemową komunikację nawet w miejscach, w których całkowicie brakuje zasięgu. To doskonały sposób na kontaktowanie się z członkami wyprawy m.in. podczas wędrówki po lesie.
Czytaj więcej
Ile kosztuje dobry gaz pieprzowy?
Gaz pieprzowy to prosty sposób, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i uchronić się przed atakiem napastnika. Zawarty w nim środek drażniący – kapsaicyna – powoduje podrażnienie i pieczenie śluzówek oczu oraz nosa, co z kolei skutkuje problemami z widzeniem i mimowolnym zamknięciem oczu. W wyniku użycia gazu podrażniony zostaje także układ oddechowy napastnika.
Czytaj więcej
Jaka maczeta do gałęzi, do lasu?
Maczeta to jeden z rodzajów długiego noża, charakterystycznie rozszerzonego w pobliżu sztychu. Narzędzie to wykorzystuje się głównie do prac ogrodniczych i rolniczych, np. karczowania krzewów, małych drzew czy gałęzi – choć sięgają po nie również miłośnicy survivalu. Maczety cechuje wyjątkowa wytrzymałość, jakość oraz użyteczność.
Czytaj więcej
Pierwsza pomoc. Jak radzić sobie w nagłych wypadkach?
Pierwsza pomoc to bardzo szerokie zagadnienie, bo dotyczy najróżniejszych wypadków i nieprzewidzianych zdarzeń, jakie mogą stać się naszym udziałem. Aby nie stracić głowy, kiedy spotka nas taka kryzysowa sytuacja, i aby być w stanie zadziałać skutecznie, zachować spokój i nieść pomoc potrzebującym, trzeba utrwalać i ćwiczyć niezbędne umiejętności i wiadomości.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 4693 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-23
Super
2023-03-23
Obsługa zamówienia jak zwykle super!
pixel