Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

W laplander.pl pakujemy ekologicznie!

Ekologiczne pakowanie w laplander.pl

Biodegradowalne i w pełni ekologiczne opakowania w Laplander.pl - wychodzimy naprzeciw współczesnym potrzebom

Folia bąbelkowa, stretch, woreczki napełnione powietrzem czy chipsy styropianowe - to częste pozostałości po zakupach realizowanych za pośrednictwem sklepów internetowych. Z pewnością nieraz zdarzyło Ci się zamówić produkt, który dostarczono w obszernym pudle, wypełnionym po brzegi tworzywami sztucznymi. Jak powszechnie wiadomo, produktów z plastiku przybywa w takim tempie, że stanowią obecnie realne zagrożenie dla środowiska, a zwłaszcza dla akwenów morskich. Mając to na względzie, nasz sklep wprowadził biodegradowalne i w pełni ekologiczne opakowania. Przekonaj się, jak pionierska jest to zmiana na polskim rynku e-commerce!

Niepokojące statystyki

Wdrażane przez Unię Europejską przepisy mają na celu zminimalizowanie negatywnego oddziaływania odpadów z tworzyw sztucznych na środowisko. Wchodząca w życie w 2021 roku dyrektywa Parlamentu Europejskiego będzie m.in. całkowicie zakazywała użycia plastiku jednorazowego. Nie trudno wywnioskować, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Z powstających co roku na terenie samej Unii Europejskiej 26 mln ton plastiku, tylko niespełna 30% może podlegać recyklingowi. Ponadto, szacuje się, że obecnie w morzach i oceanach nagromadzonych jest około 150 mln ton plastiku, a liczba ta stale wzrasta.

Nie trudno wyobrazić sobie, jakie pociąga to za sobą konsekwencje. Powolny proces rozkładu plastiku skutkuje m.in. dryfującymi po wodzie wyspami śmieci czy ogromnymi skupiskami odpadów zalegających m.in. na plażach. Co więcej, nieulegające biodegradacji mikrodrobiny plastiku są często mylone z pożywieniem przez rozmaite zwierzęta, zwłaszcza ryby. W ten sposób szkodliwe toksyny trafiają do łańcucha pokarmowego, szkodząc tym samym ludziom. Obecnie szacuje się, że morskie śmieci zagrażają ponad 600 gatunkom żyjącym w oceanach lub zależnym bezpośrednio od tych ekosystemów.

W jaki sposób możesz przeciwdziałać namnażaniu się tworzyw sztucznych? Wybierając w pełni biodegradowalne i ekologiczne opakowania. W obszarze e-commerce coraz częściej mówi się o konieczności wprowadzenia zmian, które od 2021 roku staną się regułą.

W Laplander.pl już teraz wprowadziliśmy politykę ekologicznych opakowań. Czego możesz się spodziewać, zamawiając produkty na naszej stronie?

Oferta naszego sklepu skierowana jest do miłośników wypraw i spędzania czasu na łonie natury. Nie mogliśmy zatem pominąć aspektu, jakim jest kwestia plastiku w dostarczanych zamówieniach, który szkodzi środowisku naturalnemu. Obecnie, zamawiając w naszym sklepie internetowym sprzęt bushcraftowy i survivalowy itp., możesz mieć pewność, że wybrany produkt trafi do Ciebie w ekologicznym opakowaniu. Jak tego dokonaliśmy?

Biodegradowalne ekologiczne opakowania produkty pakujemy w pudełka kartonowe (pochodzące z recyklingu), których wymiary dostosowane są do gabarytów towaru. Co więcej, w celu zabezpieczenia sprzętu przed ewentualnymi wstrząsami, nie stosujemy szkodliwej folii bąbelkowej. Nie musisz jednak się martwić, że zamówiony przez Ciebie produkt ulegnie zniszczeniu w trakcie dostawy. 

Eko paczkaEko paczkaEko paczka

W kartonie znajdziesz Biodegradowalne ekologiczne opakowania biodegradowalne wypełnienie, składające się z:

Biodegradowalne ekologiczne opakowania papieru bąbelkowego - to doskonały zamiennik folii bąbelkowej - z tą znaczącą różnicą, że uzyskiwany jest z ekologicznej makulatury,

Biodegradowalne ekologiczne opakowania wypełniaczy papierowych SpeedMan - są wytwarzane w 100% z makulatury, zgodnie z normami ISO 50001, przez co posiadają ceniony certyfikat Blue Angel (Blauer Engel) potwierdzający, że dany produkt jest przyjazny dla środowiska,

Biodegradowalne ekologiczne opakowania papierowych taśm pakowych - stosowane do zaklejania kartonów, opartych na roślinnym kleju, które za sprawą kilku wzmacnianych warstw sprawdzą się nawet w przypadku ciężkiego sprzętu.

Poza w pełni ekologicznymi opakowaniami, nasz sklep korzysta również z oferty DHL Green Logistic. Jej założeniem jest redukcja i/lub eliminacja szkodliwych oddziaływań na środowisko (emisji, odpadów itp.), związanych z transportem na przestrzeni całego łańcucha dostaw.

Ekologiczne pakowanie Ekologiczne pakowanie Ekologiczne pakowanie

Wzrastająca świadomość klientów

Wprowadzone przez nasz sklep internetowy zmiany to nie tylko konsekwencja nadchodzących przepisów unijnych. Kompleksowe działanie w zakresie ekologicznego procesu pakowania i dostawy produktów to odpowiedź na wzrastającą świadomość konsumencką. Potwierdza to m.in. raport IQS, z którego wynika, że aż 85% Polaków obwinia producentów za to, że pakują wszystko przy użyciu plastiku, z kolei 74% popiera decyzję Parlamentu Europejskiego w sprawie wspomnianego zakazu.

Wraz ze wzrastającą świadomością społeczeństwa, zwiększa się również irytacja względem braku dostępnych alternatyw dla plastiku. Jest to szczególnie widoczne w przypadku przedstawicieli e-commerce, którzy nierzadko wysyłają niewielkie przedmioty w dużych kartonach, wypełnionych folią.

Dlatego sklep Laplander, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów oraz mając świadomość postępującego zagrożenia dla środowiska, wprowadza innowacyjny system ekologicznych opakowań. Od tego momentu możesz świadomie zamawiać produkty na naszej stronie, w zgodzie z filozofią zero waste.

Eko paczkaEko paczkaEkologicznie zapakowane paczki

 

Napisali o nas:

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 5971 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Wszystko w najlepszym porządku. Polecam!
2024-07-08
Dobrze zrealizowane i wcześniej niż założono podziękował
pixel