Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Lampy naftowe

( ilość produktów: 41 )

Jak działa lampa naftowa Feuerhand?

Lampa naftowa Feuerhand Hurricane Lantern swoją funkcjonalność zawdzięcza pięciu kluczowym komponentom:

  • zbiornik
  • szklany klosz
  • palnik z knotem
  • komin
  • boczne ramiona

Te komponenty sprawiają, że Hurricane Lantern jest niezawodnym źródłem światła i stanowi podstawę otwartego systemu zimnego nadmuchu. Oto jak działa system zimnego podmuchu w Lampie naftowej Feuerhand Hurricane Lantern:

  1. Pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną częścią komina świeże powietrze jest doprowadzane do pustych boków.
  2. Elementy boczne są ogrzewane przez promieniowanie cieplne płomienia latarni i szkła. Ciepło jest przekazywane do powietrza wewnątrz elementów bocznych. W ten sposób ogrzane powietrze dociera do zbiornika i palnika przez elementy boczne. 
  3. Stamtąd dostarczają do płomienia na końcu knota w palniku wystarczającą ilość tlenu do spalania. 
  4. Powstałe gorące powietrze do spalania unosi się w szybie do góry i może ponownie wydostać się przez komin.

Dzięki stałemu dopływowi tlenu płomień świeci znacznie jaśniej niż w przypadku innych struktur. Dzięki temu twoja Lampa naftowa Feuerhand doskonale oświetli Twój ogród, taras czy balkon.

Lampa naftowa Feuerhand działanie

Czy Lampa naftowa Feuerhand jest produkowana w Niemczech „Made in Germany”?

Lampa naftowa Feuerhand Hurricane Lantern jest dobrze znana i popularna na całym świecie ale pochodzi z Niemiec. Feuerhand Hurricane Lantern jest produkowany w Niemczech od 1893 roku i tak jest do dziś. W zakładzie produkcyjnym w północnych Niemczech lampa naftowa jest nadal produkowana według tej samej zasady. Zarówno wtedy, jak i teraz, latarnia Feuerhand zachwyca wysoką jakością i funkcjonalnością oraz emituje światło wszędzie tam, gdzie ludzie spotykają się w miłej atmosferze.

Jak używać lampy naftowej Feuerhand?

Zasada działania Feuerhand Hurricane Lantern pozostaje praktycznie niezmieniona od ponad 125 lat. Obsługa jest bardzo łatwa a konserwacja jest minimalna. W zamian masz nieelektryczne źródło światła, które niezawodnie i długo oświetla Twoją drogę. Aby zapewnić prawidłowe użytkowanie i optymalną pielęgnację Baby Special 276, oto kilka wskazówek w skrócie.

Zapewnij odpowiednie warunki używania

Lampa naftowa Feuerhand czuje się komfortowo tylko na zewnątrz i używanie na zewnątrz jest zalecane przez producenta. Latarnia posiada otwarty system spalania, który wykorzystuje naftę jako paliwo i dlatego jest przeznaczony wyłącznie do użytku na zewnątrz. Upewnij się, że wybierasz miejsce, w którym może niezawodnie rozprzestrzeniać swoje światło. 

Jak uzyskać ładny kształt płomienia w lampie naftowej?

Możesz uzyskać szczególnie piękny wzór płomienia, który utrzymuje się przez długi czas za pomocą prostej sztuczki: przed pierwszym zapaleniem knota starannie zaokrąglij górny koniec nożyczkami. Tworzy to typowy kształt płomienia po zapaleniu.

Jakie najlepsze paliwo do lampy naftowej?

Aby w pełni wykorzystać możliwości lampy naftowej, potrzebuje ona odpowiedniego paliwa. Dlatego ważne jest, aby napełniać lampę wyłącznie bardzo czystą naftą lub olejem parafinowym np. Alkan, Feuerhand Oli, Pelam. Proszę nie używać olejków z substancjami zapachowymi lub barwnikami, aby uniknąć tworzenia się sadzy. Podczas napełniania po raz pierwszy lub po użyciu nowego knota odczekaj co najmniej 20 minut przed zapaleniem knota latarni. Dzięki temu knot ma wystarczająco dużo czasu, aby wchłonąć olej do lampy.

Jak wyczyścić lampę naftową?

Aby długo cieszyć się latarnią, należy regularnie czyścić szklany klosz i komin z sadzy i pozostałości po spalaniu. Zdejmowany klosz ułatwia czyszczenie. W tym celu pociągnąć do góry ucho do podnoszenia na kominie. Teraz klosz we wsporniku drutu można przechylić na bok i ostrożnie wyjąć. Zapewnia to swobodny dostęp do obszarów, które chcesz wyczyścić.

Jak długo świeci lampa naftowa?

Przy jednym napełnieniu zbiornika latarnia Feuerhand zapewnia do 20 godzin ciepłego światła. Upewnij się, że nie przekraczasz maksymalnej pojemności zbiornika wynoszącej 300 ml. 

Możesz też oczywiście wcześniej zgasić światło swojej lampy naftowej. Aby to zrobić, ostrożnie obniż knot – ale tylko tak głęboko, aby lekko zagłębiał się w palniku, aż będzie ledwo widoczny. Następnie możesz ponownie wysunąć go na krótko, aby upewnić się, że płomień naprawdę zgasł.

Czy można przenosić lampę naftową?

Nie ruszaj latarnią po napełnieniu i upewnij się, że stoi lub wisi prosto. Dzięki temu możesz mieć pewność, że olej nie wycieknie, a latarnia jest bezpiecznie ustawiona. Zapewnia to optymalne funkcjonowanie i długą żywotność latarni.

Jak regulować płomień w lampie naftowej?

Po zapaleniu będziesz potrzebować stałego, spokojnego światła. Wymaga to pewnej regulacji: jeśli światło zaczyna migotać lub płomień zaczyna kopcić, oznacza to, że knot jest ustawiony zbyt długo i należy dokonać dokładnej regulacji. Możesz regulować długość knota za pomocą obrotowego uchwytu. Dostosuj długość knota tak, aby uzyskać równomierny płomień o wysokości od 1,5 do 2 cm.

Jak przechowywać lampę naftową?

Zawsze przechowuj lampę naftową w suchym miejscu. Najlepiej schować ją do torby transportowej. Zalecamy opróżnianie zbiornika po każdym użyciu. W ten sposób zapobiegniesz wyciekaniu lub ściekaniu oleju i tworzeniu się filmu olejowego w przypadku zmian temperatury.

Czy moja lampa naftowa cieknie, przecieka?

Jeśli wydaje Ci się, że lampa może przeciekać, jest tłusta itp. zobacz tych kilka wskazówek, które pozwolą Ci rozwiązać ewentualne wątpliwości.

Zbyt duży poziom paliwa w zbiorniku.

Zbiornik lampy Feuerhand Baby Special 276 mieści max 300 ml. Jeśli dodasz zbyt dużo paliwa, jego część może wyciec z pokrywy zbiornika lub wydostać się przez palnik. Staraj się nie przekroczyć poziomu napełnienia który zaznaczony jest na zewnątrz zbiornika.

Przechylanie lampy

Po napełnieniu lampy nie poruszaj nią - postaw w pionie lub zawieś nieruchomo. Lampa ma otwory, które zapewniają dopływ powietrza. Jeśli przesuniesz lampę gdy jest napełniona paliwo wewnątrz lampy może wyciekać. Oczywiście twoja lampa jest w pełni sprawna. Jedno jest pewne: jeśli lampa pozostaje na swoim miejscu, olej też. Postaraj się ograniczyć ruch lampy do minimum. Wskazówka: jeśli zabierasz lampę w inne miejsce, upewnij się, że najpierw opróżniłeś zbiornik. W ten sposób zmniejszysz do minimum ryzyko wycieków z lampy.

Wahania i zmiany temperatury.

Jeśli trzymasz swoją lampę w tym samym miejscu i masz pewność, że nie jest przepełniona ale nadal ma oleistą warstwę na powierzchni, może być inny powód przeciekania lampy: temperatura. W wysokich temperaturach na tarasie lub balkonie olej do lamp rozszerza się a w niskich temperaturach kurczy się. To jednak jest ledwo zauważalne. Niemniej jednak zmiany temperatury wewnątrz lampy naftowej mogą powodować wycieki oleju, zwłaszcza jeśli jest zimno w nocy i gorąco w ciągu dnia. W takim przypadku możesz być pewien, że z Twoją lampą jest wszystko w porządku. Jeśli nie możesz trzymać lampy w miejscu, w którym nie będą miały na nią wpływu zmiany temperatury, po prostu opróżnij zbiornik po użyciu. Jest to najprostszy sposób, aby zapobiec niepożądanemu wyciekowi oleju z lampy.

Knot jest zbyt wysoko, gdy nie jest używany.

Szybki zapłon końcówki knota jest wynikiem sił kapilarnych. Odpowiadają za transport oleju do lamp na koniec knota. Oznacza to jednak również, że knot transportuje olej w górę, gdy lampa nie jest używana. Jeśli twój knot wystaje trochę za daleko, olej, który jest transportowany do góry, może wyciekać ponad palnik. Aby tego uniknąć, możesz po prostu cofnąć knot trochę niżej, aż prawie przestaniesz go widzieć, wtedy olej nie będzie już mógł się wydostawać.

Jak widać, mogą istnieć różne powody, dla których paliwo może wyciekać z twojej lampy naftowej Feuerhand. Nie ogranicza to jednak jej funkcjonalności. W większości przypadków możesz samodzielnie rozwiązać problem w bardzo krótkim czasie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 5913 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
super polecam
2024-06-15
Szybka dostawa
pixel