Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Osobisty filtr do wody. Jak zabezpieczyć dostęp do czystej wody w trudnych czasach?

2022-04-29
Osobisty filtr do wody. Jak zabezpieczyć dostęp do czystej wody w trudnych czasach?

Bez dostępu do czystej wody człowiek nie jest w stanie przetrwać zbyt długo. Dlatego tak ważne jest, by mieć wiedzę, umiejętności i sprzęt odpowiedni do tego, by w kryzysowych czasach i nieoczekiwanych sytuacjach, umieć zadbać i zapewnić sobie realizację tej podstawowej potrzeby. Osobiste filtry do wody są w takich wypadkach niezawodne.

Zapasy wody w awaryjnych sytuacjach

Woda jest nam potrzebna każdego dnia i z pewnością większość ludzi dba o to, by mieć w domu choćby minimalny zapas butelkowanej wody. Jeśli jednak dojdzie do jakiejś poważniejszej awarii w systemie wodociągów i woda, która leci z kranu, ulegnie skażeniu lub z innych powodów stanie się niezdatna do spożycia, kilka butelek wody może nie okazać się ilością wystarczającą, by przetrwać kryzys. O ile tylko mamy możliwość, by wydzielić w domowej spiżarni, garażu lub piwnicy odpowiednio dużą przestrzeń na gromadzenie jej zapasów, powinniśmy z takiej opcji skorzystać. Fachowcy i specjalistyczne agencje, takie jak Agencja CDC (Centers for Disease Control and Prevention) zalecają, by posiadać do dyspozycji 3-dniowy zapas wody, jednak w sytuacjach, kiedy trudno przewidzieć, jak długo dostęp do wody potnej może być niemożliwy bądź utrudniony, i on nie zapewni nam bezpieczeństwa. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest zaopatrzenie się dodatkowo w specjalistyczne filtry lub systemy do uzdatniania wody. Na rynku takich produktów jest sporo, jednak w kryzysowych sytuacjach najlepiej sprawdzą się osobiste filtry do wody.

Osobiste filtry do wody – nasze rekomendacje

Na rynku dostępnych jest wiele modeli osobistych filtrów do wody, ale najlepiej jest zainwestować w zakup tych, które cieszą się renomą i zaufaniem. Do takich z pewnością należy filtr do wody LifeStraw® Personal – Blue. Wykorzystano w nim innowacyjną technologię LifeStraw®, umożliwiającą picie wody bezpośrednio z zanieczyszczonych źródeł. Jest on niezwykle lekki i bardzo poręczny, więc świetnie sprawdzi się nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale też w czasie wypraw survivalowych lub bushcraftowych. Skutecznie eliminuje większość bakterii i pasożytów odpowiedzialnych za przenoszenie chorób drogą wodną oraz szkodliwy dla naszego zdrowia mikroplastik. Przy założeniu, że jest prawidłowo użytkowany i konserwowany, ten filtr może służyc nawet 5 lat. Jego konstrukcja umożliwia spożycie wody bezpośrednio z jeziora, rzeki czy innego zbiornika wodnego, ale równie dobrze można go umieścić w zakręcanym pojemniku wypełnionym wodą i zabrać ze sobą w podróż. Dzięki temu, że do prawidłowego funkcjonowania filtr nie wymaga ani zasilania elektrycznego, ani substancji chemicznych, stanowi chyba najlepsze rozwiązanie na nagłe i niespodziewane przerwy w dostawie wody. W jej konstrukcji wykorzystano technologię cylindrycznych membran kapilarnych, będącej jedną z najbardziej skutecznych i sprawdzonych metod filtracji. Filtr do wody z 2-stopniową filtracją LifeStraw® GO – Gray to kolejna z naszych propozycji, z która warto się zaznajomić. Umieszczony jest on w estetycznej i wygodnej w noszeniu butelce, wyposażonej w karabińczyk, umożliwiający przypięcie jej np. do plecaka. Sam filtr, dzięki technologii dwustopniowego oczyszczania i wykorzystaniu filtra węglowego, nie tylko skutecznie eliminuje z wody szkodliwe pasożyt, bakterie i zanieczyszczenia, ale też poprawia jej smak. Butelka ma optymalna pojemność – 0,65 l. Można ją zabrać na wyprawę i uzupełniać płyny w trakcie marszu albo włączyć ją do swojego zestawu przygotowywanego z myślą o awaryjnych sytuacjach. Możliwości zastosowania tego filtra jest naprawdę sporo i z pewnością chętnie będą korzystać z niego osoby, którym po prostu leży na sercu dobro środowiska naturalnego i które – zamiast kupować wodę butelkowana w sklepie – wolą korzystać z „kranówki”. Butelkę po wyjęciu filtra można myć w zmywarce, a kiedy filtr się zużyje, wystarczy wymienić go na nowy. Ten model jest dostępny w wielu atrakcyjnych kolorach.

Inne metody uzdatniania wody

Kiedy myślimy o przygotowaniu się na długotrwałe i niespodziewane przerwy w dostawie wody, warto wziąć pod uwagę różne opcje. Oprócz stosowania osobistych filtrów do wody, warto również zaopatrzyć się np. w specjalne tabletki do odkażania wody, takiej jak tabletki do uzdatniania odkażania wody JAVEL AQUA. Zestaw zawiera również torebkę do dezynfekcji. Producent rekomenduje stosowanie ich w przypadku wody pitnej, której pochodzenie nie jest znane bądź jest wątpliwe. Najważniejszym środkiem do dezynfekcji zastosowanym w tych tabletkach jest NaDCC. Skutecznie eliminują one mikroorganizmy odpowiedzialne za zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz choroby jelit i wątroby spowodowane spożyciem wody pochodzącej z niepewnych źródeł.

Podsumowanie

Im więcej wiemy na temat dostępnych metod uzdatniania wody, tym lepiej. Wtedy nawet, kiedy kryzys zastanie nas nie do końca przygotowanych na taką sytuację, będziemy potrafili podjąć skuteczne działania w celu zapewnienia sobie i swoim bliskim dostępu do tego życiodajnego płynu.      

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 5868 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
Zgodnie z zamówieniem i na czas
2024-05-25
Sklep Laplander jest jednym z ulubionych moich e-sklepów. Obsługa rzetelna i bezproblemowa, doskonały kontakt oraz możliwości monitorowania przesyłki. Każdy znajdzie coś dla siebie, przedmioty z solidnej półki. To co kupuję to zazwyczaj świadomy wybór i wiem czego się spodziewać. Podsumowując, pewnie nie są to moje ostatnie zakupy i polecam Wszystkim ofertę sklepu.
pixel