Blog

Jaki nóż wybrać do skórowania zwierzyny?
Noże myśliwskie to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego wielbiciela łowiectwa. Sztuka polowania na zwierzynę wymaga wszak nie tylko dużej wiedzy, zainteresowania światem przyrody i stosowania się do ściśle określonych reguł postępowania, ale też profesjonalnych narzędzi. W zależności od tego, czy w polowaniach i obróbce upolowanej zwierzyny uczestniczy się często, czy raczej okazjonalnie, można zdecydować się na zakup noży myśliwskich określonego typu.
Czytaj więcej
Co znajduje się w racji żywnościowej?
Najogólniej rzecz ujmując, racja żywnościowa, zwana też inaczej racją polową, racją wojskową bądź żywnością turystyczną, to porcja jedzenia przeznaczona dla jednej osoby. W jej skład mogą wchodzić bardzo różne produkty, w zależności od indywidualnych zapotrzebowań energetycznych konkretnych osób.
Czytaj więcej
Saperka - skąd nazwa łopatki turytycznej?
Saperka, czyli zminiaturyzowana łopata wykorzystywana głównie przez survivalowców oraz wojskowych, zwraca na siebie uwagę swoją wdzięczną nazwą. Być może zastanawiałeś się kiedyś, skąd właściwie ona pochodzi – dziś skupimy się więc na genezie nazwy…
Czytaj więcej
Jaki zasięg ma krótkofalówka Baofeng?
Zasięg krótkofalówek zależy od wielu czynników – m.in. czułości odbiornika czy ukształtowania terenu. Wybierając odpowiedni model, warto więc zadać sobie pytanie, w jakich warunkach planujemy go używać. Jaki zasięg zapewniają radiotelefony popularnej marki Baofeng?
Czytaj więcej
Jaką menażkę wybrać?
Menażka to jedno z akcesoriów, które podczas biwaku czy wycieczki okazują się wręcz nieocenione. Pozwala ona przygotować ciepły posiłek w nawet najtrudniejszych warunkach – o ile tylko mamy dostęp do kuchenki turystycznej czy ognia. Pomimo raczej prostych form i wykończenia, naczynia te cechuje duża funkcjonalność i wytrzymałość. Na jaką menażkę warto postawić, wybierając się na pole namiotowe, a którą wybrać na długą pieszą wyprawę?
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 4904 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-08
Ok.
2023-06-06
Bardzo szybka realizacja zamówienia, produkt dobrze spakowany. widać, że sklep się stara
pixel