Morakniv
( ilość produktów: 112 )MORAKNIV - Nóż łyżkowy do rzeźbienia Mora Hook Knife 162 Double Edge (S) ze skórzaną pochwą
MORAKNIV - Nóż łyżkowy do rzeźbienia Mora Hook Knife 163 Double Edge (S) – Natural
MORAKNIV - Nóż łyżkowy do rzeźbienia Mora Hook Knife 164 Right Hand (S) - Natural
MORAKNIV - Nóż łyżkowy do rzeźbienia Mora Hook Knife 164 Right Hand (S) ze skórzaną pochwą
MORAKNIV - Nóż łyżkowy Mora Hook Knife 163 Double Edge (S) ze skórzaną pochwą
Skandynawskie noże Mora
Szwedzka firma Morakniv posiada ponad stuletnią tradycję. Marka produkuje profesjonalne noże outdoorowe i noże do rzeźbienia, na podstawie zbieranych przez dziesiątki lata doświadczeń skandynawskich rzemieślników. Mora of Sweden posiada w sprzedaży noże turystyczne, wędkarskie, noże rzeźbiarskie i noże myśliwskie oraz noże survivalowe które widnieją pod nazwą Morakniv. Narzędzia Mora sprawdzają się w działaniach survivalowych oraz w każdej inne aktywności na świeżym powietrzu. Nóż Mora Companion występuje w wielu wariantach kolorystycznych, natomiast nóż Mora Classic ma rękojeść z drewna barwioną na czerwono.
Szwedzkie noże Mora dla survivalowców
Noże firmy Morakniv powszechnie używane są na całym świecie. Ceni się je za bardzo dobrą jakość stali: węglowej i nierdzewnej Sandvik. Gwarantują one wybitną twardość oraz ostrość ostrza. Morakniv produkuje także modele noży, które przeznaczone są dla dzieci — posiadają one dodatkowe zabezpieczenia, które dostosowane są do małej dłoni. Najpopularniejsze noże Mora to między innymi używany w szwedzkiej armii nóż Mora Companion lub jego powiększona wersja Mora Companion HD Heavy Duty. Z najnowszych produkcji dużo popularnością cieszą się modele Mora Garberg oraz Mora Kansbol, które występują z wielofunkcyjną pochwą z polimeru lub z pochwą skórzaną.
Nóż na biwak i do lasu
Noże Mora of Sweden od wielu lat najczęściej wybierane, jako pierwszy nóż biwakowy. Przez lata używania w trakcie biwaków, wycieczek dorobiły się miana niezawodnych i nie zniszczalnych noży. Noże Mora sprawdzają się bowiem zarówno do przygotowywania posiłków na biwaku, jak również pracach biwakowych (przygotowanie rozpałki, obozowego wyposażenia itp.) oraz oczywiście do rękodzieła np. do rzeźbienia łyżki, czy traperskiej laski.