Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Noże Survivalowe i Bushcraftowe

( ilość produktów: 703 )

Nóż survivalowy

W Laplander.pl znajdziesz największy wybór najwyższej jakości noży survivalowych zarówno od wiodących światowych producentów, jaki ręcznie robione noże ze sprawdzonych manufaktur knifemakingowych. Nóż do survivalu powinien charakteryzować się odpowiedną konstrukcją oraz wytrzymałością materiałów użytych do jego budowy. To wszystko po to, aby w sytuacjach kryzysowych, w który trzeba działać szybko i zdecydowanie często w ciężkich warunkach, taki nóż był niezawodny. Nóż survivalowy powinien mieć konstrukcję opartą na głowni typu full tang, która przechodzi przez całą szerokość rękojeści noża, dzięki czemu jest on wytrzymały i sprosta nawet ciężkim pracom, takim jak łupanie, batonowanie, czy lewarowanie. Głownia noża powinna mieć odpowiednią grubość, najczęściej głownia noża survivalowego ma grubość co najmniej 3 mm, choć popularne są także noże z grubszymi klingami np. nóż Schrade SCHF37, którego ostrze ma grubość aż 6 mm.

Nóż bushcraftowy

Nóż bushcraftowy TBS Boar to jeden za najpopularniejszych ręcznie robionych noży, które sprawdzą się w najbardziej wymagających sytuacjach survivalowych. Noże Condor Tool & Knife np. Bushlore to z kolei również ręcznie robione noże o świetnym stosunku ceny do jakości. Do prac obozowych, czy biwakowych świetnie sprawdzą się również noże Morakniv, które od wielu lat cieszą się nie słabnącą popularnością ze względu na swoją użyteczność i dobrą cenę. Takie modele noży, jak Morakniv Garberg lub Morakniv Kansbol przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym miłośnikom noży bushcraft.

Nóż do lasu - Nóż Mora Companion

Dobry nóż bushcraftowy sprawi, że zarówno lekkie, jaki i wymagające prace biwakowe będą przyjemne. Odpowiednio wyprofilowana rękojeść noża, niezależnie czy jest drewniana czy z tworzywa, powoduje, że praca nożem nie męczy szybko i jest bezpieczniejsza. Nóż pewnie leży w dłoni, nie wyślizguje się nawet, gdy dłoń jest wilgotna. Pochwa do noża survivalowego umożliwia szybkie przypięcie noża do paska, zarówno na sztywno oraz często luźna, za pomocą dodatkowej szlufki. Często noże bushcraftowe i survivalowe można również przytroczyć w pozycji wertykalnej lub przyczepić do plecaka z systemem mocowania Molle np. Wisport Sparrow II Olive.

Nóż ze stali węglowej czy ze stali nierdzewnej np. Sandvik?

Z jakiej stali powinien być wykonany nóż survivalowy? Najczęściej noże wykonywane są ze stali węglowej, która mimo iż nie jest odporna na warunki atmosferyczne, wilgoć itp. to jest ceniona przez zwolenników sztuki przetrwania. Nóż z ostrzem ze stali węglowej charakteryzuje się zazwyczaj bardzo wysoką twardością głowni np. powyżej 60 HRC. Oznacza to, że ostrze będzie dłużej trzymało ostrość i wolniej się tępiło. Jest to istotne, gdyż w warunkach terenowych często operuje się w otoczeniu piachu, ziemi, których kontakt z krawędzią tnącą noża działa negatywnie. Noże ze stali nierdzewnej, choć zazwyczaj twardość użytych w nich głowni jest niższą mają jeden mocny atut - są odporne na korozję. Bez obaw o zardzewienia możemy chować wilgotny nóż do pochwy. Nóż ze stali nierdzewnej łatwiej i szybciej się ostrzy. Wystarczy dowolna kieszonkowa ostrzałka do noży by przywrócić ostrze do pełnej ostrości.

Jaki najlepszy nóż na survivalowy?

Dobry nóż survivalowy, który sprawdzi się ciężkich warunkach powinien być przede wszystkim niezawodny. Gwarancję wytrzymałości zapewni Ci nóż z głownią typu full-tang o grubości minimum 3 mm. Najlepiej aby nóż był wykonany z dobrej stali o twardości co najmniej 58 HRC. Nóż survivalowy powinien dobrze współpracować z krzesiwem, dzięki któremu rozpalisz ogień w każdych warunkach. Warto doposażyć nóż w krzesiwo oraz ostrzałkę do noża, które najlepiej dołączyć pochwy, ta aby były zawsze pod ręką. Warto przyjrzeć się ofercie takich producentów noży: Condor Knife & Tools, Morakniv, Fox Knives.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 6175 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-11-15
Super
2024-11-15
Miła obsługa i wyjaśnienie wszystkich możliwości poprzez infolinię „5”
pixel