Nóż składany CRKT M16-01Z
Noż składany CRKT M16-01Z
Często proszono nas o wygodny nóż do codziennych prac, z którego można by wyciskać siódme poty bez poczucia winy i co ważniejsze, który nie wyczyści nam konta kiedy go zgubimy lub kiedy wpadnie nam do wody.
Doceniliśmy wasze redy i oto seria Zytel EDC, najlepsze cenowo noże w świecie ostrzy użytkowych i sportowych.
Zacznijmy od okładzin z Zytelu. Zytel to nylon zbrojony włóknami szklanymi, który charakteryzuje się ogromną twardością i odpornością na uszkodzenia. Następnym sekretem jest teflon, użyty w łożysku noża. Dodatkowo śruba piwotu pozwala na idealne dla Ciebie wyregulowanie pracy ostrza.
Ostrza wykonane są z wysokowęglowej, twardej stali AUS 4, która idealnie balansuje między twardością ostrza, a utrzymywaniem jego ostrości, a także pozwala się łatwo naostrzyć w warunkach polowych.
M16-01Z posiada popularne ostrze Spear-point o wąskim profilu. Jest idealne do przecinania i krojenia.
Oczywiście wszystkie modele posiadają fliper, który umożliwia szybkie otwieranie noża jedną ręką oraz chroni dłoń przed ześlizgnięciem.
Prawdziwym przełomem było wprowadzenie do wszystkich modeli naszej opatentowanej blokady AutoLAWKS, która po otwarciu noża sama się zapina i sprawia, że folder jest tak wytrzymały jak nóż o stałej głowni.
Dodaj do tego zdejmowany klips pokryty teflonem, ułatwiający codzienne noszenie noża przy sobie oraz dożywotnią gwarancję CRKT a otrzymasz nóż na miarę naszych czasów.
Ostrzenie i konserwacja. Nie doprowadzaj narzędzia do nadmiernego stępiania. Ostrz nóż na przeznaczonych do tego osełkach i ostrzałkach. Twoje narzędzie powinno być regularnie czyszczone, suszone i oliwione. Szczególnie po użyciu w wilgotnym środowisku.
Podczas użytkowania zachowaj ostrożność, narzędzie posiada ostre krawędzie, ryzyko skaleczenia. Pamiętaj, aby ostrze było skierowane na zewnątrz ciała oraz z dala od osób postronnych. Używać w rękawicach ochronnych, przechowywać w bezpiecznym miejscu. Trzymać z dala od dzieci. Zużyty produkt utylizować zgodnie z lokalnymi przepisami.